Mülki İdare Amiri/Vali Yrd.
mulkiidareamiri
  1. Havalimanında görev yapacak her personelin Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Temel Eğitimi alması mecburidir. (Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimi Başarı Sertifikası olmayana Atatürk Havalimanı Giriş Kartı verilmez.)
  2. Temel Eğitim 3 yıl süre ile geçerlidir. 3. Yılın sonunda Giriş Kartları otomatik olarak kullanıma kapanır. 3 yılda bir Tazeleme (yenileme) Eğitimi almak mecburidir.
  3. Eğitim alabilmek için kurum/kuruluş yetkilileri tarafından “Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimi Müracaat Formu” doldurularak aşağıda yazılı talimatlara göre başvuru yapılmalıdır.
  4. Bireysel başvurular kabul edilmeyecektir.
  5. Şirketlerin diğer Havalimanlarında görev yapacak stajyer ve personellerine eğitim verilmeyecektir.
  6. SHT 17-2 gereği belli sayının üstüne eğitim verilemediğinden EADB tarafından onaylanan başvurular haricinde kimse eğitime alınmayacaktır.
  7. Müracaat Formları elektronik ortamda doldurularak her Pazartesi Saat 08:30 – 12:00 arası egitim@ataturkhavalimani.gov.tr adresine gönderilecektir.
  8. Müracaat Formlarındaki tüm bilgiler (TC Kimlik / Pasaport Nosu vb.) tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. Eksik başvurular kabul edilmeyecektir.
  9. Müracaatlar EADB tarafından değerlendirilecek olup; Müracaatı onaylanan kurum/kuruluşlara e-posta yoluyla eğitime katılmasına onay verilen personelin adı-soyadı, eğitim tarih ve saati ve yeri geri bildirim olarak gönderilecektir.
  10. Eğitime katılan personelin Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimi Başarı Sertifikası Mülki İdare Amirliği tarafından tanzim edilecek ve eğitimden bir gün sonra ilgili şirket yetkilileri tarafından Mülki İdare Amirliğinden teslim alınacaktır.

 

EĞİTİM BAŞVURUSUNUN YAPILACAĞI GÜN VE TARİH:
SADECE PAZARTESİ GÜNLERİ 08:30-12:00 ARASI

EĞİTİM BAŞVURUSU İÇİN HAZIRLANAN FORMUN GÖNDERİLECEĞİ MAİL ADRESİ:
egitim@ataturkhavalimani.gov.tr

GÜVENLİK BİLİNCİ EĞİTİMİ MÜRACAAT FORMU İÇİN TIKLAYIN

NOT: TAZELEME EĞİTİMLERİ HER PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 09.00’DA ATATÜRK HAVALİMANI EMNİYET ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİM SALONUNDA VERİLECEK OLUP, TAZELEME EĞİTİMİ İÇİN RANDEVU ALINMASINA GEREK YOKTUR. (RANDEVU SİSTEMİ SADECE TEMEL (İLK) EĞİTİMLER İÇİNDİR.)

İhbar Şikayet