Skip to content
Buradasın: Anasayfa arrow Ulaşım Ücretleri
Havalimanı Ulaşım Ücretleri

Şehrin çeşitli bölgelerinden Atatürk Havalimanı’na olan toplu ulaşım; hafif metro, belediye otobüsü, HAVAŞ otobüsleri ve taksi ile sağlanıyor.

Aksaray-Atatürk Havalimanı arasında hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait hafif metro, ilk seferine karşılıklı olarak sabah saat 06.00’da başlıyor. Gece saat 24.00’e kadar devam eden seferlerde, Aksaray ve Atatürk Havalimanı’ndan her 5-7 dakika da bir sefer gerçekleştiriliyor. Havalimanı’ndan hareket eden tren, başlıca Dünya Ticaret Merkezi (DTM) ve İstanbul Fuar Merkezi’nden sonra Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakikalık bir yolculuğun ardından Aksaray’a ulaşıyor.

Taksim-Atatürk Havalimanı arasında yolcu taşıyan İETT’nin 96T hat numaralı otobüsleri, Taksim’den hareketle Şişhane, Unkapanı, Aksaray, Yenikapı, Zeytinburnu ile Bakırköy sahil yolunu takip ederek Ataköy ve Yeşilyurt’tan sonra havaalanına ulaşıyor. İç Hatlar Terminali ile Dış Hatlar geliş terminali önünde durakları bulunan otobüslerde iki tam bilet, akbil veya mavi akbil ile yolculuk yapılabiliyor. Her iki yönden karşılıklı olarak yarım saat arayla hareket eden otobüsün yolculuk süresi yaklaşık 40 dakika.

Atatürk Havalimanı ile kentin önemli merkezleri ve bağlantı noktaları olan Taksim, Kozyatağı ve Bakırköy Deniz Otobüsü (İDO) İskelesi’ne HAVAŞ tarafından da otobüs seferleri gerçekleştirilmektedir. Havalimanı ile Taksim arasında karşılıklı olarak sabah saat 04.00’da başlayan seferler, her yarım saatte bir olmak üzere ertesi gün saat 01.00’a kadar sürüyor. Yolculuk ücreti  ise 10 TL. Havalimanı-Kozyatağı arasında yine saat 04.00’da başlayıp ertesi gün 01.00’da biten ve her saat başı gerçekleştirilen seferlerde kişi başı 17 TL ücret alınıyor. Havalimanı-Bakırköy arasında İDO sefer saatlerine uyumlu olarak saat 06.45-21.20 saatleri arasında gerçekleştirilen yolculuk ücreti ise 5 TL.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’ne bağlı 553 taksi günün 24 saati hizmet veriyor. Taksimetre açılarak belirlenen yolculuk ücretleri, trafik yoğunluğuna göre Havalimanı’ndan Taksim’e 35-40 TL, Eminönü’ne 30-35, Otogar’a 30, Aksaray’a 25-30, Beylikdüzü’ne 30-35 ve Kadıköy’e 60-70 TL tutuyor.

 

Giriş Kartı ve Giriş İzni İşlemleri

İstanbul Fotoğrafları

Canlı Kule Konuşmaları

Canlı Kule Konuşmaları

Giriş Formu


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Uçuş Bilgi

  Geliş Gidiş
Dış Hatlar    
İç Hatlar    

Hava Durumu

İstanbul

İhbar Şikayet

Kimler Sitede