Mülki İdare Amiri/Vali Yrd.
mulkiidareamiri

GÜVENLİK BİLİNCİ EĞİTİMİ AÇIKLAMA VE TALİMATLAR

TEMEL EĞİTİMLER;

 1. Sivil Havacılık Güvenliği Eğitim ve Sertifikasyon Talimatı (SHT 17.2) ve Atatürk Havalimanı Giriş Kartları Yönergesi gereği Atatürk Havalimanında görev yapan ve yapacak tüm personelin Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Temel Eğitimi alması gerekmektedir. Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimi Başarı Sertifikası olmayan kişilere Atatürk Havalimanı Giriş Kartı verilmez.
 2. Eğitim alabilmek için kurum/kuruluş yetkilileri tarafından “Temel Eğitim Müracaat Formu” doldurularak aşağıda yazılı talimatlara göre başvuru yapılmalıdır. Bireysel başvurular kabul edilmeyecektir.
 3. Müracaat Formlarındaki tüm bilgiler (TC Kimlik / Pasaport Nosu vb.) tam ve eksiksiz olarak doldurularak Pazartesi günleri saat 08.30 – 15.30 arası egitim@ataturkhavalimani.gov.tr adresine mail ortamında gönderilecektir. Eksik ve form gönderilmeyen başvurular kabul edilmeyecektir.
 4. Müracaatlar başvuru sırasına göre değerlendirilerek salon kontenjanına göre randevu verilecek ve mail adresine eğitim günü ve saati bildirilecektir.
 5. SHT 17-2 gereği belli sayının üstüne eğitim verilmediğinden eğitim randevusu verilen başvurular haricinde kimse eğitime alınmayacaktır.
 6. Eğitime katılan personelin Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimi Başarı Sertifikası Mülki İdare Amirliği tarafından tanzim edilecek ve eğitimden bir gün sonra ilgili şirket yetkilileri tarafından Mülki İdare Amirliğinden teslim alınacaktır.

TAZELEME EĞİTİMLERİ;

 1. Güvenlik Bilinci Eğitimi Başarı Sertifikası Üç (3) yıl süre ile geçerlidir. Üçüncü yılın sonunda Giriş Kartları otomatik olarak kullanıma kapanır. 3 yılda bir Tazeleme (yenileme) Eğitimi almak mecburidir.
 2. Tazeleme eğitimlerine randevu alabilmek için “Tazeleme Eğitimi Müracaat Formu” tam ve eksiksiz olarak doldurularak Perşembe günleri saat 08.30 – 15.30 arası egitim@ataturkhavalimani.gov.tr adresine mail atılacaktır.
 3. Müracaatlar başvuru sırasına göre değerlendirilerek salon kontenjanına göre randevu verilecek ve mail adresine eğitim günü ve saati bildirilecektir.
 4. SHT 17.2’nin 12. Maddesi 3. bendi gereği Tazeleme Eğitimleri Temel Eğitim bitiş tarihinden 2 ay önce veya 2 ay sonrasında verilebileceğinden, Tazeleme Eğitimi için randevu verilen personellerin Temel Eğitim Başarı Sertifikasını/fotokopisini yanında bulundurmaları gerekmektedir. Yapılacak kontrolde bahsi geçen maddeye uymayan personeller Tazeleme Eğitimine alınmayacak olup bu personeller için Temel Eğitim randevusu alınması gerekmektedir.
 5. Tazeleme Eğitimine katılan personelin Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimi Başarı Sertifikası Mülki İdare Amirliği tarafından tanzim edilecek ve eğitimden bir gün sonra ilgili şirket yetkilileri tarafından Mülki İdare Amirliğinden teslim alınacaktır.

 

TEMEL EĞİTİM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN HAZIRLANACAK EVRAK:

TEMEL EĞİTİM MÜRACAAT FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

TEMEL EĞİTİM BAŞVURUSUNUN YAPILACAĞI GÜN VE TARİH:

SADECE PAZARTESİ GÜNLERİ 08.30-15.30 ARASI

EĞİTİM BAŞVURUSU İÇİN HAZIRLANAN FORMUN GÖNDERİLECEĞİ MAİL ADRESİ: egitim@ataturkhavalimani.gov.tr

 

TAZELEME EĞİTİMİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN HAZIRLANACAK EVRAK:

TAZELEME EĞİTİMİ MÜRACAAT FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

TAZELEME EĞİTİMİ BAŞVURUSUNUN YAPILACAĞI GÜN VE TARİH:

SADECE PERŞEMBE GÜNLERİ 08.30-15.30 ARASI

EĞİTİM BAŞVURUSU İÇİN HAZIRLANAN FORMUN GÖNDERİLECEĞİ MAİL ADRESİ: egitim@ataturkhavalimani.gov.tr

İhbar Şikayet