MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
İstanbul’da bir Kanadalı

Kanada’nın turistik charter seferleriyle tanınan havayolu şirketi Air Transat’ın, 16 Mayıs’ta başlattığı Toronto-İstanbul seferleri ilgi görüyor. Montreal bağlantılı olarak İstanbul’a gelen 7’si çocuk 321 yolcu, Atatürk Havalimanı’nda çiçek ve lokumla karşılandı.

Seferlerin başlaması nedeniyle verilen kokteylde konuşan TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, “Atatürk Havalimanı’ndan dünyanın 200’den fazla noktasına uçuş gerçekleştiriliyor. Air Transat ile İstanbul-Montreal arasında yeni bir köprü kurulmasından memnuniyet duyuyoruz. Gelişen Türkiye’nin modern yüzünü yansıtan Atatürk Havalimanı, bölgenin ulaşım merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Air Transat Pazarlama Direktörü Mylene Couture de, Kanada’nın turizm sektörüne yönelik önde gelen havayollarından birisi olarak, dünyanın yükselen turizm destinasyonlarından Türkiye’ye direkt sefer başlatmaktan sevinç duyuyoruz” diye konuştu.

Hazırlanan özel pastanın da kesildiği kokteyle, Air Transat’ın Anlaşmalar Müdürü John Hetherington, Türkiye Genel Satış Acentası Airep Havacılık ve Turizm Şirketi’nin Genel Müdürü Ferzan Ünlüsoy, Satış Müdürü Aybars Altay ile HAVAŞ temsilcileri katıldı.

Haftada bir gün gerçekleştirilecek Toronto-İstanbul seferlerinde pazartesi saat 10.15’de Atatürk Havalimanı’nda olacak Air Transat uçağı, aynı gün 13.35’de Kanada’ya hareket edecek.

İhbar Şikayet