MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
MNG Teknik göz kamaştırıyor

Türk sivil havacılığının önde kuruluşlarından MNG Havayolları, hizmete aldığı 25 bin metrekarelik yeni hangarı ile Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük uçak bakım şirketlerinden biri olmayı hedefliyor.
Henüz açılış töreni yapılmayan ancak fiilen hizmet veren tesisler, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın’a tanıtıldı. Şirket Genel Müdür Yardımcıları Fikret Geçkili, Levent Uzunokur ve Bilal Karaman tarafından gerçekleştirilen tanıtım gezisini, Atatürk Havalimanı’nda görev yapan haberciler de izledi.

Gurur tablosu

Hangarların hayranlık uyandırdığını ifade eden Ahmet Aydın, “Havacılığımız adına göz kamaştıran bu tesisler, sağladığı istihdam ve ülkemize kazandıracağı döviz de dikkate alındığında adeta bir gurur tablosu niteliğinde” dedi. Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, hangarda bakımı süren Türkmenistan ve Azerbaycan havayollarına ait uçaklar ile ilgili de bilgi aldı.
Projenin tamamlanmasıyla hangar, atölyeler, ofis ve depo alanları ile birlikte 60 bin metrekarelik uçak bakım tesisine sahip olacaklarını belirten Genel Müdür Yardımcısı Fikret Geçkili de şunları söyledi:
“Tesisimizde 16 dar gövdeli ya da, 4 geniş gövdeli ve 8 dar gövdeli uçağa aynı anda bakım hizmeti verilebilmektedir. İleriki yıllarda ihtiyaç halinde bitişiğimizdeki 30 bin metrekarelik arsamıza yapacağımız hangarda Airbus A380 ve Boeing 747 uçaklarının bakımlarını da yapacak hale gelebiliriz.
Çok iyi eğitimli personelimiz ve gelişmiş teknik imkanlarımızla başta Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Avrupa lı havayolu şirketlerinin bakım üssü olacağız. MNG Teknik; uçak bakım sektörüne yeni bir soluk getirecek, var olan ve potansiyel müşterilerine kalite standartları çerçevesinde hızlı, kaliteli hizmet vermeye devam edecek.”
Bakım üssünde halen 960 personel hizmet verdiğini belirten Geçkili, bu sayının yılsonuna kadar bin 100’e ulaşacağını söyledi.

İhbar Şikayet