MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
Siyah-beyaz Istanbul

Yılda yaklaşık 33 milyon yolcunun gelip geçtiği Atatürk Havalimanı, aynı zamanda önemli kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraf sanatçısı Tahsin Aydoğmuş’un “Bu Şehr-i İstanbul” adlı kitabından seçtiği ve aynı adı taşıyan, İstanbul fotoğraflarından oluşan siyah-beyaz fotoğraf sergisi, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın tarafından açıldı.

Açılışta konuşan Aydın, İstanbul’un tarihi, kültürel, sosyal, coğrafi… bütün güzellikleri bir arada toplayan dünyanın nadide kentlerinin başında geldiğini ifade ederek, “Bu güzellikleri ülkemiz ve dünya insanlarına sunan sanatçımıza, serginin ev sahibi olan TAV’a, sponsor Shell’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Shell Türkiye Başkanı Ahmet Erdem de, serginin hergün çok değişik coğrafyalardan insanları ağırlayan bir ortamda açılmış olmasının önemine değinerek, “Tarih boyunca birçok kültür ve toplumu etkileyen masal şehir İstanbul’u anlatan bu sergi için en anlamlı mekan Atatürk Havalimanı oldu” diye konuştu.

Fotoğraf sanatçısı Tahsin Aydoğmuş ise, 26 yıldan buyana fotoğraf çektiğini hatırlatarak, bu sergide yeralan fotoğrafların 23 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali TAV Galeri’de düzenlenen açılış törenine İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın ile birlikte TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdür Vekili Sıtkı Zeybel, Emniyet Şube Müdürü Şener Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı. Sergi bir ay süreyle açık kalacak.

İhbar Şikayet