MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
Taksicilere iade ziyareti

İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’ni ziyaret ederek sorunlarını dinledi, Türkiye’nin tanıtımındaki olumlu katkılarının daha da artırılmasını istedi.

Göreve gelişinin ardından kendisini ziyaret eden Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’ne iade ziyaretinde bulunan Aydın, burada Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü, sorunlarını ve ilginç hikayelerini dinledi.Taksici esnafının ülke tanıtımındaki önemine değinen Vali Yardımcısı Aydın, “Sözkonusu Türkiye’nin dünyaya açılan en büyük kapısı ve Türkiye’nin en büyük taksi durağı olunca bu önem bir kat daha artmaktadır” dedi.

İlk ve son intiba

Atatürk Havalimanı’nı geçen yıl yerli ve yabancı 32 milyon 166 bin yolcunun kullandığına dikkat çeken Ahmet Aydın, “İnsanların ilk ve son intibaları çok önemli. Yurdumuza adımını atan bir yabancı ilk olarak taksici esnafı ile karşılaşır, ülkemiz hakkındaki ilk intibalarını burada edinir. Ayrılırken son intibalarının oluşmasında da taksicinin önemli payı vardır. Bu nedenle taksici; yolcularına karşı güleryüzlü, misafirperver, dürüst, kılık kıyafetiyle örnek olmalı ve kurallara mutlaka uymalı” diye konuştu.Atatürk Havalimanı taksicilerinin havalimanı bölgesinde yolcu taşımada ayrıcalığı olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Aydın, çalışma yerlerinin özelliği itibariyle çeşitli maddi ve manevi zorluklara katlanan taksicilerin yaşadığı zorlukların aşılması için her türlü yardımın yapılacağını söyledi. Aydın sorunların yazılı olarak kendisine iletilmesini istedi.

“Dürüst olmayanı aramızda barındırmayız”

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can da, yaptıkları işin öneminin farkında olduklarını ifade ederek, 553 taksi, bin 875 sürücü ve 76 kooperatif çalışanı ile çağdaş bir taksicilik hizmeti vermeye gayret ettiklerini söyledi.Her yerde bazı çürük elmaların bulunabileceğine dikkat çeken Can, “Bunları kesinlikle aramızda barındırmayız” dedi.Kurallara aykırı davranan, yolculara saygısızlık yapan, fazla para talep eden, kısa mesafeye gitmek istemeyen taksicilerin derhal cezalandırıldığını vurgulayan Can, “Ancak bizim duraktan uzaklaştırdığımız bazı sürücüler, kent merkezinden taksi kiralayarak havalimanında ring yapıp yolcu kapıyor. Bunların tespit edilerek uzaklaştırılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

İhbar Şikayet