MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
TAV’a “En İyi Havalimanı” ödülü

Havacılık sektörünün en iyilerinin belirlendiği Emerging Markets Airport Awards (EMAA), TAV Havalimanları’nı üç dalda ödüllendirdi. Dubai’de gerçekleştirilen ödül töreninde TAV Havalimanları’nın işlettiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali “Ekolojik Yenilik Açısından En İyi Havalimanı” unvanı alırken, Gürcistan’ın Tiflis Havalimanı’ da Rusya, Kafkaslar, Doğu Avrupa ve Baltık Ülkeleri havalimanlarının yarıştığı kategoride bölgenin en iyisi olarak gösterildi.

Uluslararası havacılık sektörü otoritelerini ağırlayan Birleşik Arap Emirlikleri’nden Dubai’deki Emerging Markets Airport Awards, “Gelişen Piyasalar Havalimanı Ödülleri” kapsamında TAV Havalimanları’nı “En iyi havalimanı işletmecisi” seçti.

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, dünyanın önde gelen havalimanı işletmecilerinden biri olduklarını belirterek, “Gelişen havacılık endüstrisinin nabzını tutan EMAA’da en iyi gösterilmek de bu tespitimizi doğruluyor ve bizi gururlandırıyor. Bu ödüller, gelişmekte olan pazarlara çok ciddi yatırımlar yapan TAV’ı motive ediyor” dedi. Havacılık dünyasında gelişmekte olan pazarların nabzını tutmayı hedefleyen EMAA’da geçen yıl ilki yapılan ödül töreninde de, Tunus’un Habib Bourguiba Havalimanı ile birlikte Tiflis Havalimanı yine kürsünün zirvesinde yer almıştı.

İhbar Şikayet