MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
THY Avrupa’nın en iyisi

Havayolu ve havaalanı sektöründe sağladığı denetim ve hizmet kıyaslama programları ile kuruluşların ürün ve hizmet kalitesini denetleyen Skytrax değerlendirmesinde, Türk Hava Yolları 3 dalda zirveye oturdu.

 

Türk Hava Yolları, 2011 Dünya Havacılık Ödülleri’nde ”Avrupa’nın En İyi Havayolu”, Comfort Class koltuğuyla “En İyi Premium Ekonomi Koltuğu” ve “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu” ödüllerine layık görüldü. Skytrax 2011 değerlendirmesi 100’ün üzerinde değişik uyruktan 18.8 milyon yolcu arasında 10 ay boyunca gerçekleştirilen anketler sonucu belirlendi.

 

Aynı başarıyı geçtiğimiz yıllarda da gösteren THY, havacılık endüstrisinin Oscar’ları olarak adlandırılan “Skytrax Ödülleri’nin sahibi olmuştu. Milli havayolumuz, 2009- Skytrax World Awards 2009” sıralamasında büyük bir çıkış yaparak, Güney Avrupa`nın En İyi Havayolu şirketi seçilmişti.

 

Skytrax, Türk Hava Yolları’nın hizmet kalitesinde ulaştığı noktayı 2010 yılında da tescillemiş, THY ile ortak olan ikram kuruluşu Turkish Do&Co’nun ekonomi sınıfında verdiği ikram hizmetini dünyanın en iyisi seçmişti. THY ayrıca 2010 yılında da Güney Avrupa’nın “En İyi Havayolu” şirketi ödülünü almıştı.

 

Paris’te düzenlenen Skytrax ödül töreninde Türk Hava Yolları’nın ödülü, Skytrax CEO’su Edward Plaisted tarafından Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’e verildi.

İhbar Şikayet