MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
THY’den 5 yıldızlı CIP salonu

Türk Hava Yolları’nın Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki yeni CIP salonu, adeta göz kamaştırıyor. Günde 2 bin misafiri ağırlama kapasitesine sahip 3 bin metrekare genişliğindeki modern salon, dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Salondan, THY’nin business class biletli yolcuları, miles-smiles üyesi elit ve elite plus kart sahibi yolcular ve Star Alliance gold kart sahipleri yararlanacak.

 

Yenileme ve genişletme çalışmaları tamamlanan yeni CIP salonunun açılışını yapan İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, “THY’nin,  Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyetin de üstüne çıktığını bu salon bir kez daha gösteriyor. Dünyada gördüğüm en iyi CIP salonu olmuş” dedi.

THY’nin dünyadaki bütün gelişmeleri yakından izlediğini ifade eden Aydın, “Türkiye’nin modern ve çağdaş yüzü olan THY’nin yeniliklerini takipte zorlanıyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

 

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da, yeni salonun zengin ikram çeşitleri, özel dinlenme alanları, kişiye özel banyo kiti, çocuk oyun alanı, kütüphanesi, bilardo alanı, telekonferans salonu, mescit, masaj salonu… ile yolculara çok keyifli bir ortam sunacağını söyledi.

CIP yolcularının özel pasaport ve güvenlik hizmetinden yararlandığını vurgulayan Topçu, “Yaklaşık 3 milyon dolar harcayarak yenilediğimiz salonumuzun dünyanın en iyi CIP salonlarından birisi olduğuna inanıyorum. Yolcularımız ve bütün dünya bizi izlemeye devam etsin” dedi.

 

İçerisinde piyanodan, 100 yıllık iki zeytin ağacına, günlük yerli/yabancı gazete ve dergiden, müzik ve televizyon sistemlerine, Türk ve dünya mutfağından, içeceğin her çeşidinin yer aldığı salon, şanslı konuklarını bekliyor. Yeni CIP salonu, THY’nin ortak olduğu Do&Coİkram Hizmetleri A.Ş tarafından işletilecek.

Açılışa, DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur, Emniyet Şube Müdürü Şener Yılmaz, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, TAV Genel Müdürü Kemal Ünlü, Do&Co’nun sahibi Atilla Doğudan ve çok sayıda davetli katıldı.

İhbar Şikayet