MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
Türk turizmi yeniden keşfedildi

Türkiye’nin önde gelen işadamlarından Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, turizm ve havacılığın ülke kalkınmasında lokomotiv sektörler olduğuna dikkat çekerek, Türk turizminin dünyada yaşanan son ekonomik krizi fırsata dönüştürmesini bildiğini söyledi.

 

İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın ile havacılık ve turizm üzerine değerlendirmelerde bulunan Ulusoy, seyahat ile turizmin etle tırnak gibi ayrılamaz iki sektör olduğunu vurguladı. Başarılı işadamı, “Bacasız fabrika olarak nitelenen turizm sektörü; günümüzde ancak modern havaalanları, konforlu ve hızlı seyahat imkanı sunan uçaklar sayesinde ayakta durabilmektedir” dedi.

 

Son ekonomik krizlerin diğer sektörleri olduğu gibi turizm ve havacılık sektörünü de olumsuz etkilediğini hatırlatan Ulusoy, “Turizm ve havacılık kendini ilk toparlayan sektörler arasında yeralmıştır. Gururla ifade edebilirim ki kriz, Avrupa’nın yanı başındaki kültür, inanç ve tarih zengini ülkemizin yeniden keşfedilmesine de olumlu katkı sağlamıştır” diye konuştu.

 

Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın da, Türk turizmi ve havacılığı açısından çok önemli bir merkez ve kapı niteliğindeki Atatürk Havalimanı’na geçen yıl 288 bin 248 uçağın iniş-kalkış, 32 milyon 143 bin 819 yolcunun giriş-çıkış yaptığı hatırlattı. Aydın, “Sadece ülkemizin değil, bölgenin ve Avrupa’nın en önemli havalimanları arasında yeralan Atatürk Havalimanı’nın sorunsuz işletilmesi, Türk turizmi ve havacılığındaki lider konumunu koruması için bütün çalışanlarımızla 24 saat esasına göre hizmet verme çabasındayız” dedi.

İhbar Şikayet