MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
AHL ile Chicago O’hare kardeş oldu

Atatürk Havalimanı ile Chicago O’hare Uluslararası Havalimanı arasında “Kardeş Havalimanı” anlaşması imzalandı. Anlaşma, DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Orhan Birdal ile Chicago Havacılık Başkanı Rosemaire Andolino tarafından imzalandı.

Chicago’da gerçekleştirilen ve Türkiye’nin Chicago Başkonsolosu Fatih Yavuz, İlinois Eyalet Meclisi Başkanı Michael Madigan ve diğer yetkililerin katıldığı törende konuşan DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal anlaşmanın, Türkiye-ABD Ekonomik ve Ticari Stratejik İşbirliği Çerçevesi kapsamında sürdürülen çalışmalar açısından da önemli bir aşama olduğunu söyledi.

Anlaşmanın iki havalimanı arasında işbirliğinin yanı sıra Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilere de olumlu katkı yapacağına dikkat çeken Birdal, “Bu anlaşma sayesinde, Atatürk Havalimanı ile Chicago O’hare Havalimanı arasında teknolojik gelişmeler, havalimanı işletmeciliği, kargo taşımacılığı, yer hizmetleri, gümrüksüz alan mağazacılığı, ikram hizmetleri, bilgi işlem ve güvenlik hizmetleri gibi havalimanı operasyonlarında paylaşımlar gerçekleştirilecektir. Atatürk Havalimanı ile kardeşlik anlaşmasının Chicago O’hare açısından da yeni fırsat ve imkanların başlangıcı olacağına inanıyorum” dedi.

Chicago Havacılık Başkanı Rosemaira Andolino da, Atatürk Havalimanı gibi bir dünya markası ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Atatürk Havalimanı ile kardeş kuruluş olmak bizim için onur verici. Bilgi, beceri ve teknoloji paylaşımına kapı açacak olan bu işbirliğine büyük önem veriyoruz. AHL’nin kardeşliği gücümüze güç katacak” diye konuştu.

İhbar Şikayet