MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
Yüksel’den, Kotil’e iade ve kutlama ziyareti

İstanbul Vali Yardımcısı Celalettin Yüksel, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri görevine başlaması nedeniyle kendisini ziyaret eden Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’e iade ziyaretinde bulundu. Celalettin Yüksel, Avrupa Havacılık Derneği (AEA) Başkanı seçilmesi dolayısıyla da Kotil’i tebrik etti.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Celalettin Yüksel, THY Genel Müdürü Kotil’in Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerini bünyesinde toplayan Avrupa Havacılık Derneği’nin başkanı olmasının ülkemiz ve havacılığımız açısından önemli olduğunu vurguladı. Yüksel, “Elde ettiği başarılarla Avrupa ve dünyanın en iyileri arasına giren THY, başarı grafiğini sayın Kotil’in AEA başkanlığı sırasında daha da  yükseklere çıkaracaktır” dedi.

THY Genel Müdürü Temel Kotil de, Brüksel’de düzenlenen AEA Liderlik Zirvesi’nde alınan karar gereği başkanlık görevini iki yıl sürdüreceğini ifade ederek, “Ülkem ve havacılığımız adına çok büyük onur duydum. Bir Türk olarak, başarılı bir şirketin genel müdürü olarak Avrupa’daki şirketlerin derneğinin başkanı olmak güzel bir duygu” şeklinde konuştu.

Bünyesinde THY’nin yanı sıra aralarında British Airways, Air France, KLM, SAS ve Lufthansa’nın da bulunduğu 31 havayolu şirketini barındıran AEA’nın 2014 yılındaki zirvesi İstanbul’da yapılacak.

İhbar Şikayet