MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
THY, Türk lezzetlerini dünyaya tanıtacak

Türkiye’ye ait özel tatları “We’re From Turkey” markası altında toplayan Türk Hava Yolları; bu ürünleri yeni misyon markası olarak bütün dünyaya pazarlayacak.

Türkiye’nin yeni lezzetleri, THY Genel Müdürlük binasında düzenlenen lansmanla basına tanıtıldı. Tanıtıma İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Türk, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, projenin ürün ve konsept partneri Nar Gourmet Genel Müdürü Samir Bayraktar ile davetliler katıldı.

Tanıtım töreninde konuşan Genel Müdür Kotil, Anadolu’ya özgü en özel lezzetleri Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı yaklaşımıyla bir araya getirdiklerini belirterek, “İki kıta arasında köprü oluşturan Türkiye toprakları, üzerinde taşıdığı binlerce yıllık zengin tarihi ve kültürel mirasıyla adeta bir medeniyetler beşiği durumunda. Bu zengin kültürün sabundan havluya, çini tabaklardan nazar boncuğuna, fincandan bardağa,  eşarptan şala, reçelden zeytinyağı, lokum, kuru yemiş, nar ekşisi, marmelat, çay, kahve, kuru meyveye kadar şimdilik 37 ürününü bütün dünyaya THY farkıyla tanıtmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’den yolu geçen yabancıların kolayca ulaşabileceği  vergiden muaf mağazalar (duty free shops) ile üst segment turistik lokasyonlarda satışa başlanacak ürünlerin, bir sonraki süreçte yurt dışında da pazarlanması hedefleniyor.

thy lans2

İhbar Şikayet