MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
“Bir Nehrin Doğuşu, Sakarya”

Sakarya Nehri’ni doğuran su gözelerinin öyküsünü anlatan “Bir Nehrin Doğuşu, Sakarya”  adlı resim sergisi, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali gidiş katındaki TAV Gallery’de açıldı. Türkiye’nin önde gelen sualtı fotoğrafçılarından Ali Ethem Keskin ve Erkan Balk’ın çektiği 72 fotoğraf, Sakarya Nehri’nin doğuş öyküsünü; Gökgöz, Karaburgu, Kırgız, Başkurt ve Pınarbaşı gözelerinin doyumsuz güzellikleriyle belgeselleştiriyor.

Serginin açılış törenine Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Türk, Eskişehir Çifteler İlçesi Kaymakamı Süleyman Çelebi, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, DHMİ Başmüdür Yardımcısı Fahmettin Yazar ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, organizasyon için Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği ve TAV’a teşekkür ederek, “Tarihi ve doğal zenginliklerimizi koruyarak gelecek nesillere bırakmamız gerekiyor. Atatürk Havalimanı’nda açılan sergi, işte bu zenginliklerimizi dünyaya tanıtacaktır” dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Türk de konuşmasında, Atatürk Havalimanı’ndan 2014 yılında yaklaşık 57 milyon yolcunun geçtiğine dikkat çekerek, “Neredeyse her bir dakikada bir uçak iniyor veya kalkıyor. Mülki İdare Amirliği olarak biz de, dünyaca ünlü bu havalimanımızı adeta bir orkestra şefi titizliğiyle yönetme gayretindeyiz” dedi.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de, havalimanlarının sadece yolcuların gelip geçtiği mekanlar olmadığına dikkat çekerek, “Yolcularımızın aynı zamanda hoşça vakit geçirmelerine de önem veriyoruz. İşte bu nedenle TAV Gallery’i oluşturduk. Ülkemizin kültürel, tarihi, turistik ve her türlü sanatsal zenginliklerini bütün dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Sergi, 16 Şubat 2015 tarihine kadar açık kalacak.

1

2

İhbar Şikayet