MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı İstanbul’da

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ile görüşmek üzere İstanbul bağlantılı olarak New York’a gitti.

Kıbrıs’tan İstanbul’a gelen Akıncı, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde yaklaşık iki saat dinlendikten sonra New York’a hareket etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Türk tarafından karşılandı ve uğurlandı.

“İhtiyatlı bir iyimserlik içerisinde olmalıyız”

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Devlet Konukevi’nde yaptığı basın toplantısında, Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un kendisini arayarak tebrik ettiğini ve yüz yüze görüşme talebini ilettiğini hatırlattı.

Kıbrıs’ta başlayan ikili görüşmelerle ilgili olarak gazetecilerin sorularını cevaplandıran Akıncı, “Temel hedefimiz, sürecin mümkün olan en hızlı şekilde her iki tarafın da yararına olacak bir çözüme kavuşturulmasıdır. İyi bir hava yakalandı ancak, her şey tozpembe değildir. İhtiyatlı bir iyimserlik içerisinde olmalıyız.

Türkiye ile birlikte, içerideki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının da tam desteğini alarak çözüme yürümek istiyoruz. Ortaya çıkacak çözüm paketi, her iki halkın onayının ardından yürürlüğe girecek” dedi.

Akıncı2

İhbar Şikayet