MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
Çin Halk Cumhuriyeti’nden üst düzey konuk

Hava sahası yönetimi alanında temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Çin Halk Cumhuriyeti Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve Devlet Konseyi  ve Merkez Askeri Komitesi Hava Trafiği Kontrol Komisyonu Başkan Yardımcısı Orgeneral Qi Jianguo, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Türk’ü makamında ziyaret etti.

Nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleşen görüşmede, İstanbul’un tarihi ve turistik önemini vurgulayan Mülki İdare Amiri Mehmet Türk, Türkiye’ye gelen yıllık 30 milyon turistin çok önemli kısmının İstanbul’u ziyaret ettiğini söyledi.

Yılda yaklaşık 60 milyon yolcu ağırlayan Atatürk Havalimanı’nın, Türkiye’nin dünyaya açılan en önemli kapılarından birisi olduğunu ifade eden Türk, “Sabiha Gökçen Havalimanı ile birlikte bu rakam 80 milyonu aşmaktadır. Yıllık 150 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyüğü olacak 3. Havalimanı’nın inşası da hızla sürüyor” dedi.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Türk, havacılık hizmetlerinde dünya ölçeğinde yolcu konforu ve güvenliğini ön planda tuttuklarını kaydetti.

Çin Halk Cumhuriyeti Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve Devlet Konseyi  ve Merkez Askeri Komitesi Hava Trafiği Kontrol Komisyonu Başkan Yardımcısı Orgeneral Qi Jianguo da, İstanbul’un Asya, Avrupa ve Ortadoğu arasında çok önemli bir kavşak noktası ve turizm destinasyonu olduğunu ifade etti.

Mülki İdare Amiri Mehmet Türk ve Orgeneral Qi Jianguo, görüşmenin anısına birbirlerine karşılıklı hediye takdim etti.

Çin Genk 2

İhbar Şikayet