MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
Kudüs bağlantılı ilk hac yolculuğu

Kudüs bağlantılı ilk hac yolculuğu başladı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi  İkram Turizm ile 123 hacı adayı, iki günlük Kudüs ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa ziyaretinin ardından Medine’ye gidecek. Kudüs bağlantılı hac yolculuğu, 1967’den bu yana ilk kez gerçekleşiyor.

Hacı adaylarının uğurlanışı nedeniyle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bir tören düzenlendi. Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin Adına Vali Yardımcısı Osman Ateş, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdür Vekili Fahmettin Yazar, TAV Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Direktörü Mehmet Erdoğan, İkram Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Özkaymaz ile hacı adayları ve uğurlayıcılar katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunarak başlanan törende konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş, hacı adaylarımızın Kudüs ziyaretinin ilk kıblemizi ziyaret gibi manevi yönünün yanı sıra Filistinli kardeşlerimiz için de moral kaynağı olduğuna dikkat çekti. Ateş, “Filistinli kardeşlerimize Türk Milletinin selamlarını götürün” dedi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da, 2015 yılını “Kudüs Yılı” ilan ettiklerini ifade ederek, 48 yıldan buyana ilk kez hac yolculuğuna Kudüs’ün de ilave edilmiş olmasının Türkiye, Filistin ve İslam alemi açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Hacı adayları, Ömer Döngeloğlu Hoca’nın yaptığı dua ile uğurlandı.

Özel hac 2

özel hac 3

özel hac4

İhbar Şikayet