MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
“Kan Verelim, Can Kurtaralım”

Türkiye Havayolu Pilotlar Vakfı (PİLVAK) ile Kızılay tarafından Atatürk Havalimanı’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi.  Dış Hatlar Terminali’nde başlatılan ve iki gün sürecek kampanyaya İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürü Sıtkı Zeybel, Kızılay Genel Sekreteri Ayşegül Genç, PİLVAK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Belpınar, PİLVAK Genel Sekreteri Oral Büyüksarı ile Kızılay ve PİLVAK yetkilileri katıldı.

Kampanyanın açılışını yapan Mülki İdare Amiri Ulutaş, böyle hayırlı bir kampanya düzenledikleri için Kızılay ve PİLVAK’a teşekkür etti. Ulutaş, “Kan vermekle hem başkalarının hayatını kurtarıyoruz, hem de kendi sağlığımızı koruyoruz. Kan vermek hem insani, hem de İslami bir vazifedir. Havalimanı çalışanlarımızı ve yolcularımızı bu kampanyaya destek vermeye çağırıyorum” dedi.

Kızılay Genel Sekreteri Ayşegül  Genç ve PİLVAK Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Belpınar, “Kan Verelim, Can Kurtaralım” adlı kampanyaya gösterdiği kolaylık nedeniyle İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş’a plaket ve kitap hediye ettiler.

Kampanyada ilk kan bağışını, Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş’ın Sekreteri Serap Topuz yaptı.

kan bağış 2

kan bağış 3

İhbar Şikayet