MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
Asgari ücretle çalışan işçiden örnek davranış

Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nunda temizlik görevlisi olarak asgari ücretle çalışan Emrah Evrensel (22), tuvalette poşet içerisinde bulduğu 22 bin 500 Euro’yu görevlilere teslim etti. Para sahibine ulaştırıldı.

İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş “Örnek davranışı” nedeniyle Emrah Evrensel’e bir teşekkür belgesi verdi. TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de,  Emrah’ı bin 500 TL ile ödüllendirdi ve daha iyi şartlarda iş değişikliği sözü verdi.

Anne babası ve yedi kardeşiyle birlikte yaşayan Emrah’ı, makamında kabul eden Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş bu olayın, Türk insanının yüksek ahlak değerlerini kaybetmediğini gösterdiğine dikkat çekti. Ulutaş, “Kendisi ihtiyaç sahibi olduğu halde bulduğu parayı teslim eden Emrah’ın bu örnek davranışını kamuoyuna duyurmak istedik. Verdiğimiz ‘Teşekkür Belgesi’ ileride çocuklarına göstereceği bir övünç belgesi niteliğinde” dedi.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de, Emrah’ın davranışının büyük bir vicdan ve iyi bir ahlak ürünü olduğunu ifade etti. Ünlü, günde ortalama 200 bin insanın geçtiği Atatürk Havalimanı’nda benzer olayların yaşandığını vurgulayarak, toplum ahlakı açısından bu durumun kendilerini ziyadesiyle memnun etiğini söyledi.

Kemal Ünlü, Emrah Evrensel’i bin 500 TL ile ödüllendirdi ve TAV bünyesinde taşeron olarak çalışan Emrah’a kadrolu daha uygun bir iş sözü verdi.

Parayı 1 Kasım seçim günü saat 21 sıralarında temizlik için girdiği VIP salonu tuvaletinde bir poşet içerisinde bulduğunu belirten Emrah, “İçerisinde para olduğunu görünce poşeti birlikte çalıştığım ekip şefime verdim. Bana ait olmayan bir parayı almanın haram olduğunu bildiğim için böyle yaptım. Paranın sahibine ulaşmış olması beni mutlu etti” dedi.

emrah2

İhbar Şikayet