MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
Başbakanımız Yıldırım, AHL’de incelemelerde bulundu

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’in katılımıyla Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısı ile ilgili olarak bölgede incelemelerde bulundu.

 

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın olayla ilgili açıklaması şöyle:

“Bugün İstanbul Atatürk Havalimanı’nda saat 21.22 sıralarında meydana gelen patlama sonucu şu ana kadar yapılan tespitlere göre 36 kişi hayatını kaybetmiştir.

 

Terörün küresel bir tehdit olduğu bu olayda bir kez daha apaçık ortaya çıkmıştır. Bu saldırı masum insanları hedef alan, alçakça planlanmış bir terör eylemidir. Ülkemizin bölücü terörle amansız bir mücadele verdiği ve önemli ölçüde başarı sağladığı bir dönemde, ayrıca komşularımızla normalleşme sürecinin başladığı bir anda böylesine alçakça bir terör olayının gerçekleştirilmesi manidardır.

 

Bir kez daha anlaşılmıştır ki terör bütün ülkeleri tehdit eden küresel bir olaydır ve terörle mücadele de küresel ölçekte sürdürülmelidir.

Amacı ne olursa olsun, hangi cenahtan gelirse gelsin ülkemiz bu alçakça saldırıların üstesinden gelecek güce sahiptir.

 

Bir kez daha bu menfur olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletçe başımız sağolsun temennisinde bulunuyorum.”

 

Beraberindeki bakanlar ve havalimanı yöneticileriyle birlikte Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği’nde olayı bütün detaylarıyla değerlendiren Başbakanımız Yıldırım, Atatürk Havalimanı’nın gerek gidiş, gerekse geliş istikametinde bir güvenlik zafiyetinin olmadığına dikkat çekti.

İhbar Şikayet