MÜLKİ İDARE AMİRİ
mulkiidareamiri
NAZMİ GÜNLÜ
AÇIKLAMA VE TALİMATLAR

Sivil Havacılık Güvenliği Eğitim ve Sertifikasyon Talimatı (SHT 17.2) gereği havalimanı giriş kartı almak isteyen tüm personelin Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Temel Eğitimi alması gerekmektedir. Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimini başarı ile tamamlayıp Başarı Sertifikası alamayan kişilere Havalimanı Giriş Kartı verilmez.  Eğitim sonunda başarı gösteren kursiyerler adına tanzim edilen başarı sertifikaları tüm havalimanlarında yapılacak olan kart talepleri için geçerlidir.

Güvenlik Bilinci Temel Eğitimi Başarı Sertifikası, Temel Eğitimin görüldüğü tarihten itibaren  Üç (3) yıl süre ile geçerlidir.  Geçerlilik tarihinin bitiminde Giriş Kartları otomatik olarak kullanıma kapanır. Üç (3) yılda bir Tazeleme (yenileme) Eğitimi almak mecburidir.

Temel ve Tazeleme (Yenileme) Eğitimleri Mülki İdare Amirliğimiz bünyesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş eğitmenler tarafından verilmekte olup, talep durumuna göre eğitim açılmaktadır.


TEMEL EĞİTİMLER;

  1. Temel Eğitimlere randevu alabilmek için kurum/kuruluş yetkilileri tarafından “Temel Eğitim Müracaat Formu” tam ve eksiksiz olarak doldurularak Pazartesi günleri saat 08.30 – 15.30 arası egitim@ataturkhavalimani.gov.tr adresine mail ortamında gönderilmelidir. (Yirmibeş (25) kişiyi aşan taleplerinizi mail de özellikle belirtiniz.) Ekinde başvuru formu olmayan mailler, eksik doldurulan formlar ve bireysel başvurular kabul edilmeyecektir.
  2. Müracaatlar başvuru sırasına göre değerlendirilerek salon kontenjanına göre randevu verilecek ve mail adresine eğitim günü ve saati bildirilecektir.
  3. SHT 17-2 gereği belli sayının üstüne eğitim verilmediğinden eğitim randevusu verilen başvurular haricinde kimse eğitime alınmayacaktır.
  4. Eğitime katılan personelin Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimi Başarı Sertifikasının Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri tarafından onaylanmasına müteakip, (eğitimden bir gün sonra) ilgili şirket yetkilileri tarafından Mülki İdare Amirliğinden teslim alınacaktır.

TAZELEME EĞİTİMLERİ;

  1. Tazeleme (Yenileme) Eğitimlerine randevu alabilmek için kurum/kuruluş yetkilileri tarafından “Tazeleme Eğitimi Müracaat Formu” tam ve eksiksiz olarak doldurularak Perşembe günleri saat 08.30 – 15.30 arası egitim@ataturkhavalimani.gov.tr adresine mail ortamında gönderilmelidir. (Yirmibeş (25) kişiyi aşan taleplerinizi mail de özellikle belirtiniz.) Ekinde başvuru formu olmayan mailler, eksik doldurulan formlar ve bireysel başvurular kabul edilmeyecektir.
  2. Müracaatlar başvuru sırasına göre değerlendirilerek salon kontenjanına göre randevu verilecek ve mail adresine eğitim günü ve saati bildirilecektir.
  3. SHT 17-2 gereği belli sayının üstüne eğitim verilmediğinden eğitim randevusu verilen başvurular haricinde kimse eğitime alınmayacaktır.
  4. SHT 17.2’nin 12. Maddesi 3. bendi gereği Tazeleme Eğitimleri Temel Eğitim bitiş tarihinden 2 ay önce veya 2 ay sonrasında verilebileceğinden, Tazeleme Eğitimi için randevu verilen personellerin Temel Eğitim Başarı Sertifikasını/fotokopisini veya en son aldığı Yenileme Eğitimi Sertifikasının fotokopisini yanında bulundurmaları gerekmektedir.
  5. Tazeleme Eğitimine katılan personelin Sivil Havacılık Güvenliği Güvenlik Bilinci Eğitimi Başarı Sertifikasının Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri tarafından onaylanmasına müteakip, (eğitimden bir gün sonra) ilgili şirket yetkilileri tarafından Mülki İdare Amirliğinden teslim alınacaktır.
Toplu Eğitim talepleriniz için 0212 465 32 10’dan (Dahili 3526) Turgut AYDIN ve Murat KAVUNCU ile görüşebilirsiniz.

e-posta adresimiz: egitim@ataturkhavalimani.gov.tr

İhbar Şikayet